English Society
İngiliz Dili ve Edebiyatı öğrenci ve öğretmenlerinin katkıları ile
ingilizedebiyatından.com

HAKKIMIZDA

ingilizedebiyatından.com nonprofit/kar amacı gütmeyen, yalnızca eğitim amaçlı bir sitedir. Sitemiz, İngiliz Dili ve Edebiyatı öğrencileri, mezunları ve yabancı dil öğretmenleri katkıları ile hazırlanmaktadır.

Sitemiz üç ana bölümden/hizmetten oluşmaktadır.

Bunlardan birincisi Literary terms sözlüğümüzdür. İngilizce edebi terimler sözlüğümüz hem Türkçe hem İngilizce detaylı açıklamalar ve tasarımıyla Türkiye’ de bir ilk olup, tüm araştırmacı ve öğrencilerimizin kullanımı için geliştirilmeye devam etmektedir.

İkinci hizmetimiz ise İngiliz Dili ve Edebiyatı ders forumlarımızdır. Hazırlamış olduğumuz forumlarımız ile tüm öğrencilerimizin özel ders notlarını ortak bir havuzda paylaşıma sunuyoruz.

Üçüncü hizmetimiz ise makale/blog hizmetimizdir. Öğretmenlerimizin ya da öğrencilerimizin yapacakları eser incelemeleri,makalelerini ve tez çalışmalarını ister Türkçe ister İngilizce ücretsiz olarak yayınlayarak uluslararası bir okuyucu kitlesine de ulaşmasını sağlıyoruz.. Bloglarımızda sadece Türkiye’ den değil dünyadan da edebiyat alanında önemli yazarların güncel makalelerini yayınlamaktayız.

        Shall I compare thee to a summer’s day?  Thou art more lovely and more temperate:
Rough winds do shake the darling buds of May,